انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

افرادی که خواستار انجام جراحی پروتز سینه هستند قبل از انجام این جراحی باید آگاهی کافی را در این زمینه بدست آورند . بعنوان مثال باید در رابطه با نوع پروتزی که قرار است در این جراحی استفاده شود اطلاعات لازم را کسب نمایند در این قسمت توضیحاتی در رابطه با انواع پروتز سینه داده می شود

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

اصولا پروتز های مورد استفاده در جراحی پروتز سینه را می توان به دو دسته تقسیم نمود 1. پروتز هایی که با ژل پر شده اند ( پروتز های سیلیکونی ) 2. پروتز هایی که با آب و نمک استریل شده پر شده اند ( پروتز های سالینی )

روکش هر دو این پروتز ها از سیلیکون طبی می باشد اما ماده تشکیل دهنده آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد در نوع اول درون این روکش ژل سیلیکون پر شده است که نسبت به نوع دوم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . پروتز های سیلیکونی و سالینی به دو نوع گرد و آناتومیک ( قطره اشکی ) تقسیم می شوند که با توجه به خواسته بیمار و نظر پزشک یکی از این دو نوع انتخاب می شود .

در پروتز های نوع گرد تمامی قسمت های سینه به یک نسبت برجسته و حجیم می شوند، این نوع از پروتز ها تقریبا شکلی شبیه نیم کره دارند. با استفاده از پروتز های گرد در سینه نمایی گرد و یک دست ایجاد می شود. پروتز های گرد ظاهر مصنوعی در سینه ایجاد می کنند.

در پروتز های نوع قطره اشکی با قرار گیری در بافت سینه ظاهر کاملا طبیعی در سینه ایجاد می شود، قسمت پایین این نوع از پروتز ها بزرگ و قسمت بالای آن نازک می باشد در افرادی که می خواهند ظاهر طبیعی در سینه ها بعد از جراحی ایجاد شود این نوع از پروتز ها مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از پروتز های قطره اشکی نسبت به پروتز های گرد شایعتر می باشد .

نتیجه گیری

طبق تحقیقات انجام شده در انواع پروتز ها، پروتز های سیلیکونی بهتر از پروتز های پر شده با سالین می باشند، با استفاده از پروتز های سیلیکونی احتمال بروز تشکیل کپسول فشارنده بسیار کاهش می یابد . در انتخاب نوع پروتز اعتماد کامل را به جراح خود داشته باشید زیرا جراح در این زمینه نسبت به شما تجربه بیشتری دارد .

سایر خدمات دکتر امیر پاکدین

لیپوماتیک

لیفت سینه

پروتز سینه

جراحی بینی

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی پروتز سینه می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره های تماس : 09330136452 _ 09178517001

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر پاکدین

 

 

پاسخ

پانزده − 14 =