روشهای لاغری موضعی

روشهای لاغری موضعی

لیپولیز

لیزر لیپولیز در واقع همان روش لیپوساکشن غیر تهاجمی است که برای لاغری موضعی به کار می‌رود. این روش جهت برطرف کردن چربی‌های انباشته شده مقاوم در بخشهای متفاوت بدن مانند جلو و داخل ران‌ها، پهلوها و غبغب استفاده می‌شود. از این روش هنگامی کمک می‌گیرند که رژیم‌ غذایی و فعالیت‌های ورزشی تأثیری نداشته باشند. در این درمان با بهره‌گیری از لیزر، چربی‌های نامطلوب در بخشهای مختلف صورت و بدن را ذوب می‌کنند. بعد از این مرحله بدن از راه سیستم متابولیسم، چربی ذوب شده را می‌سوزاند و دفع می‌کند. همچنین پزشک می‌تواند به وسیله‌ی فرآیند آسپیراسیون که نوعی مکش است، قسمت بیشتری از این چربی را ناحیه‌ی تحت درمان قرار گرفته، استخراج کند.

لاغری موضعی

روش درمان

در روش لیپولیز، جراح ناحیه‌ی مورد نظر را مورد بی‌حسی موضعی قرار می‌دهد، شکافی کوچک در آن به وجود می‌آورد و به وسیله‌ی یک لوله‌ی باریک فلزی توخالی چربی‌های تجمع یافته را ذوب می‌کند. سپس چربی‌های ذوب شده به صورت طبیعی از بدن خارج می‌شوند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن را جهت اصلاح ظاهر بدن به کار می‌برند و مناسب افرادی است که در بخشهایی از بدن آنها چربی جمع شده و این چربی‌ها در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاومت می‌کنند. جراحی لیپوساکشن با بیهوشی عمومی اجرا می‌شود و به دوره‌ی طولانی ریکاوری نیاز دارد.

روش درمان

این درمان با ایجاد شکافهای 5 میلی متری در پیرامون ناحیه‌ی تحت درمان قابل انجام است. سپس یک لوله‌ی مکش تو خالی که کانولا نام دارد را وارد شکاف می‌کنند و  زیر پوست حرکت می‌دهند. با این کار سلولهای چربی تجزیه می‌شوند و بافت چربی را با یک سرنگ بزرگ یا یک پمپ مکش استخراج می‌کنند.

لیپوماتیک

امروزه روشهای جدیدتر از لیپوساکشن هم به وجود آمده‌اند. به عنوان مثال روش لیپوماتیک با بی حسی موضعی انجام می‌شود و دوره‌ی ریکاوری کوتاه مدتی دارد.

روش درمان

در روش لیپوماتیک بعد از بی حسی موضعی نواحی مورد نظر، یک لوله‌ی کانولای مخصوص را وارد پوست می‌کنند و آرام آرام با لرزش اینفراسونیک، چربی‌های بدن را بر می‌دارند. در لیپوماتیک منطقه‌ی تحت درمان دچار سوختگی و بریدگی نمی‌شود و زخم زمان برداشتن چربی‌ها کاهش می‌یابد. عوارض لاغری با لیپوماتیک نیز از سایر روشهای لاغری موضعی کمتر می‌باشد.

انواع لیپوساکشن

امروزه با توجه به پیشرفت و گسترش روش لیپوساکشن انواع مختلفی از آن رونمایی شده‌اند و با در نظر گرفتن نیاز بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع این روش‌ها را لیپوساکشن تورمی و لیپوپلاستی با بهره‌گیری از امواج مافوق صوت تشکیل می‌دهد.

لیپوساکشن تورمی

 در لیپوساکشن تورمی قبل از انجام عمل یک مایع مخصوص را به بافتهای چربی تزریق می‌کنند و باعث می‌شوند چربی با خون‌ریزی و ناراحتی کمتر از بدن بیمار خارج شود.

لیپوپلاستی

برای انجام روش لیپوپلاستی از امواج مافوق صوت جهت تجزیه‌ی سلولهای چربی و استخراج آنها از محل تجمع استفاده می‌کنند.

سایر خدمات دکتر امیر پاکدین

لیفت سینه

پروتز سینه

جراحی بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پاکدین

پاسخ

پنج × 2 =