لیفت سینه

جراحی لیفت سینه

با لیفت سینه می توان مشکل افتادگی سینه ها را برطرف کرد که با توجه به میزان افتادگی از تکنیک ها و روش های مختلفی استفاده می شود که در زیر توضیحاتی در رابطه با این تکنیک ها داده شده است:

برش لنگری در جراحی لیفت سینه

تهاجمی ترین روش جراحی لیفت سینه برش لنگری است در این روش در ابتدا یک برش در دور هاله سینه و یک برش بصورت عمودی در زیر این برش و در ادامه برش دیگری در زیر سینه روی چین افقی سینه ایجاد می شود . از این برش زمانی استفاده می شود که میزان افتادگی و شل شدگی بسیار شدید باشد . در برخی از موارد افراد در کنار لیفت سینه خود خواستار کاهش سایز سینه خود هستند که در این حالت از برش لنگری استفاده می شود تا همزمان با لیفت سینه عمل کوچک کردن سینه هم انجام شود.

برش دوناتی در جراحی لیفت سینه

دراین روش از جراحی لیفت سینه برش لازم فقط در قسمت هاله نوک سینه ایجاد می شود به همین علت این برش نسبت به برش لنگری کم تهاجمی تر است و در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که میزان افتادگی سینه متوسط یا خفیف است

برش هلالی در جراحی لیفت سینه

از برش هلالی زمانی استفاده می شود که میزان افتادگی و شلی پوست خفیف است در این روش برش مورد نیاز برای لیفت سینه در قسمت بالای هاله نوک سینه به صورت هلالی ایجاد می شود.

برش عمودی در جراحی لیفت سینه

یکی از دیگر از تکنیک های که در جراحی لیفت سینه مورد استفاده قرار می گیرد لیفت سینه با برش عمودی است در این تکنیک به منظور بالا کشیدن سینه ها در ابتدا در دورتا دور هاله نوک سینه یک برش ایجاد می شود و پس از ایجاد این برش یک برش عمودی از زیر برشی که در اطراف هاله سینه ایجاد شده بود تا زیر سینه ایجاد می شود .

لیفت بدون ایجاد برش

در این روش جراحی از وسیله ای به نام آندوسکوپ استفاده می شود به گونه ای که از طریق برش های بسیار ریز اندوسکوپ وارد سینه می شود و لیفت سینه انجام می شود. با استفاده از این روش جراحی شل شدگی پوست برطرف نمی شود و فقط سینه ها به سمت بالا لیفت داده می شوند.

لیفت-سینه

 لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

دکتر امیر پاکدین در افرادی که علاوه بر افتادگی سینه، حجم زیادی از سینه های شان تحلیل یافته است برای رسیدن به نتایج ایده آل توصیه می کنند که جراحی لیفت سینه را همزمان با بزرگ کردن سینه با جایگذاری پروتز در بافت سینه انجام دهند . انجام هردو این عمل ها در یک جراحی امکان پذیر است .

نتایج جراحی لیفت سینه

بلافاصله بعد از جراحی لیفت سینه می توانید نتایج آن را مشاهده کنید اما به تدریج طی چند ماه فرم سینه ها بعد از کاهش تورم بهتر و زیبا تر می شود. نگران جای برش های جراحی نباشید زیرا با گذشت زمان محو می شوند . جراحی لیفت سینه نتایج بسیار ماندگار و دائمی دارد اما ممکن است بدلیل افزایش سن و نیروی جاذبه زمین سینه ها بعد از جراحی لیفت سینه دچار افتادگی اندکی شوند .

ریکاوری بعد از جراحی لیفت سینه

بطور معمول بعد ازجراحی لیفت سینه نیازی به بستری کردن بیمار نیست و در اکثر مواقع این جراحی به طور سرپایی انجام می شود. داشتن یک همراه در روز جراحی لازم است تا بعد از جراحی به شما کمک نماید. تورم و کبودی بعد از جراحی و احساس درد به مدت 1 تا دو هفته بعد از جراحی لیفت سینه طبیعی است  که برای کاهش درد می توانید از مسکن و برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.

بستن یک سینه بند مخصوص بعد از جراحی لیفت سینه به منظور حفاظت و پشتیبانی از سینه ها الزامی است همچنین با استفاده ازسینه بند مخصوص می توانید فرم بهتر و زیباتری را در سینه ها ایجاد نمایید.

به مرور زمان از تورم و کبودی کاسته می شود و جای برش محو می شود . ممکن است قسمت نوک سینه شما بعد از جراحی لیفت سینه حس لامسه خود را از دست بدهد که این امر طبیعی است و جای نگرانی ندارد و به تدریج طی چند هفته تا چند ماه حس لامسه نوک سینه به حالت اولیه باز می گردد. در صورتی که این مدت طولانی شد حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

انواع-برش-در-لیفت-سینه

سوالات رایج در لیفت سینه

طبیعی است افرادی که خوستار جراحی لیفت سینه هستند  سوالاتی ذهن آن ها را درگیر کند که در این قسمت به بررسی برخی از سوالات مهم و پاسخ آن ها می پردازیم :

آیا تغییر سایزی در سینه ها با جراحی لیفت سینه ایجاد می شود؟

با جراحی لیفت سینه تغییر سایزی در سینه ها ایجاد نمی شود بلکه هدف اصلی جراحی لیفت سینه رفع مشکل افتادگی سینه ها است . در صورتی که شما در کنار برطرف کردن مشکل افتادگی سینه ها خواستار افزایش سایز سینه های خود هستید می توانید جراحی لیفت سینه را همزمان با جراحی پروتز سینه انجام دهید.

آیا لازم است قبل از جراحی لیفت سینه مراقبت خاصی صورت گیرد ؟

یکی از اقداماتی که قبل از جراحی لیفت سینه باید رعایت گرد قطع مصرف الکل و سیگار است .

آیا احتمال بروز عارضه ای بعد از جراحی لیفت سینه وجود دارد ؟

احتمال بروز عارضه بعد از جراحی لیفت سینه بسیار اندک است ممکن است بعد از جراحی لیفت سینه عدم تقارن در سینه ها مشاهده شود. جراحی لیفت سینه باید به دقت بسیار بالایی انجام شود به همین علت قبل از انجام این جراحی باید در انتخاب جراح خود توجه نمایید و جراح با تجربه و مهارت بالایی را انتخاب نمایید . عوارض دیگری مانند عفونت، لخته شدن خون و خونریزی ممکن است بعد از جراحی لیفت سینه ایجاد شود که احتمال بروز این عوارض بسیار کم است.

آیا امکان شیردهی و بارداری بعد از جراحی لیفت سینه وجود دارد ؟

به هیچ عنوان جراحی لیفت سینه مشکلی را در بارداری و شیردهی ایجاد نمی کند . اما بهتر است جراحی لیفت سینه را بعد از دوران شیردهی و بارداری انجام دهید زیرا یکی از دلایل افتادگی و آویزانی سینه ها بارداری و شیردهی است و در صورتی که این جراحی قبل از این دوران صورت گیرد ممکن است بعد از شیردهی دو مرتبه سینه ها حالت افتاده پیدا کند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر پاکدین

پاسخ

یک × 3 =