لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک با حذف چربی های موضعی زیبایی اندام را به هرشخصی باز می گرداند استفاده از لیپوماتیک برای افرادی که نتوانستند چاقی های موضعی خود را با تلاش های فراوان از بین ببرند روش بسیار موثر و ایده آلی می باشد .

لیپوماتیک در مدت زمان کوتاهی می تواند نتایج باورنکردنی را به همراه آورد این روش جدیدترین روش لاغری است که بسیار ایمن و کم خطر است و با بی حسی موضعی انجام می شود. ازطریق یک شکاف بسیار ریز که درناحیه موردنظر توسط جراح ایجاد می شود لوله کانولا وارد بافت چربی می شود و بدون آسیب وارد کردن به بافت های بدن با حرکات ارتعاشی چربی ها راتخریب می کند و با استفاده ازدستگاه مکش چربی ها به بیرون رانده می شوند.

لیپوماتیک شکم و پهلو

بیشترین کاربرد لیپوماتیک در حذف چربی های انباشته شده در قسمت پهلو و شکم است . تجمع چربی در شکم و پهلو تاثیر بسزایی در عدم زیبایی اندام ها دارد. افرادی که با این مشکل مواجه هستند کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک می باشند و با استفاده از این روش می توانند به اندام ایده الی دست یابی نمایند.

لیپوماتیک بازو

تنها دریک جلسه با لیپوماتیک می توان ظاهر بسیار زیبایی را در بازوها ایجاد کرد . چربی انباشته شده در بازوها در برخی از افراد موجب برهم خوردن زیبایی و تناسب اندام شده است که با خارج کردن این چربی ها با استفاده از لیپوماتیک می توان ظاهر زیبایی را در آن ناحیه ایجاد کرد.

لیپوماتیک باسن

بهترین روش برای خلاصی از چربی های انباشته شده در باسن لیپوماتیک است زیرا چربی های انباشته شده در این ناحیه از بدن با رژیم غذایی از بین نمی روند .توسط دستگاه لیپوماتیک و لوله کانولا چربی های انباشته شده در باسن که موجب برهم خوردن تناسب و زیبایی اندام فرد شده است به راحتی تخریب و از بین می روند و فرم زیبایی در باسن ایجاد می شود.

مزایای لیپوماتیک

روش های متعددی برای حذف چربی های موضعی مطرح شده است که یکی از این روش ها لیپوماتیک است که استفاده از این روش نسبت به روش های دیگر مزایای بیشتری دارد .

در لیپوماتیک هیچ اشعه و گرمایی از لوله کانولا برای رفع چربی های اضافه خارج نمی شود بلکه با حرکات ارتعاشی و چرخشی بافت چربی ها تخریب می شود به همین علت بعد از لیپوماتیک سوختگی و نکروز پوست اتفاق نمی افتد در صورتی که در روش های قدیمی برای تخریب چربی ها از حرارت استفاده می شد.

بعد از لیپوماتیک افتادگی و شلی پوست ایجاد نمی شود زیرا لیپوماتیک خاصیت لیفتینگ دارد و با ایجاد امواج اینفرا سونیک باعث تحریک فیبروپلاست ها و کلاژن سازی در پوست و در نتیجه سفتی و محکمی پوست می شود.

لیپوماتیک یک روش ایمن و کم خطر است زیرا در این روش هیچ آسیبی به عروق خونی و بافت های مجاور وارد نمی شود .

به هیچ عنوان ناهمواری در پوست در صورتی که لیپوماتیک به درستی انجام شود ایجاد نمی شود.

نسبت به سایر روش های لاغری موضعی وروم و کبودی کمتری بعد از لیپوماتیک مشاهده می شود.

لیپوماتیک

مراقبت بعد از لیپوماتیک

خوشبختانه بعد از لیپوماتیک دوره نقاهت بسیار کوتاه است اما لازم است بیماری در طی این دوره مراقبت هایی را انجام دهد تا نتیجه مطلوبی را از این جراحی دریافت کند در زیر به بیان این مراقبت ها می پردازیم:

بعد از لیپوماتیک مصرف داروهایی که پزشک تجویز نموده است در تسریع بهبودی بیمار تاثیر گذار است به همین علت باید به طور کامل و مرتب  داروهای تجویز شده مصرف شود.

استفاده از گن لیپوماتیک بعد از جراحی لیپوماتیک بسیار توصیه می شود.

برای کاهش وروم و کبودی ناحیه شکاف باید مصرف نمک را به حداقل برسانید.

سوالات متداول در لیپوماتیک

در هنگام لیپوماتیک دردی احساس می شود ؟

قبل از لیپوماتیک بی حسی موضعی تزریق می شود که در این حالت بیمار دردی را در حین انجام لیپوماتیک حس نمی کند اما ممکن است بعد از بی حسی احساس درد اندکی داشته باشید که در این صورت باید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.

توجه نمایید که داروهای تجویز شده توسط پزشک باید بطور مرتب مصرف شود . بعد از لیپوماتیک برای جلوگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می شود که طبق دستور باید بطور مرتب مصرف نمایید.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن و لیزر لیپولیز در چیست؟

یکی از سوالات متداولی که بسیاری از افرادی که خواستار حذف چربی های موضعی خود هستند از دکتر امیر پاکدین می پرسند این است که تفاوت روش لیپوماتیک با لیپوساکشن و لیزر لیپولیز در چیست و با استفاده از کدام یک از این روش ها می توان بهترین نتیجه را دریافت کرد ؟

دکتر امیر پاکدین در پاسخ به این سوال می فرمایند هر سه این روش ها به منظور حذف چربی های موضعی مورد استفاده قرار می گیرند با این تفاوت که در روش لیزرلیپولیز چربی ها سوزانده می شوند و ازبدن استخراج می شوند اما در روش لیپوماتیک و لیپوساکشن چربی ها با حرکات ارتعاشی تخریب می شوند و آسیبی به بافت چربی وارد نمی شود و می توان از چربی های استخراج شده به منظور حجیم سازی برخی از نواحی استفاده کرد.

آیا لیپوماتیک باعث کاهش وزن می شود؟

برخی از افراد بر این باورند که می  توانند با استفاده از لیپوماتیک به مقدار قابل توجهی وزنشان را کم کنند در صورتی که هدف اصلی لاغری با لیپوماتیک حذف چربی های موضعی و کاهش سایز است و در افرادی که اضافه وزن های بسیار زیادی دارند لیپوماتیک روش مناسبی نمی باشد.

لیپوماتیک-بازو

بعد از لیپوماتیک تا چه زمانی ترشحات ادامه دارد ؟

ترشاحات بعد از لیپوماتیک طبیعی است و جای نگرانی ندارد و بعد از گذشت 3 روز از لیپوماتیک از ترشحات کاسته می شود در هنگام استحمام می توانید با مالش به سمت پایین در خروج ترشحات و خون آبه ها کمک نمایید.

آیا بعد از لیپوماتیک پوست شکم حالت آویزان و افتاده پیدا می کند؟

بعد از لیپوماتیک پوست شکم سفت می شود زیرا لیپوماتیک خاصیت لیفتینگ دارد . استفاده از گن مخصوص بعد از لیپوماتیک به منظور پیشگیری از افتادگی پوست از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیا می توان در نتیجه لیپوماتیک تاثیر گذار باشیم؟

با رعایت مراقبت های لازم که باید بعد از لیپوماتیک به طور کامل انجام شود می توانید در روند بهبودی و نتیجه لیپوماتیک تاثیر گذار باشید در صورتی که بعد از لیپوماتیک تمامی توصیه های لازم را رعایت کنید روند بهبودی سریعتر می شود و نتیجه بهتری را می توانید دریافت نمایید.

آیا بعد از لیپوماتیک جای زخم باقی می ماند؟

بسیاری از افرادی که خواستار انجام لیپوماتیک هستند نگران باقی ماندن جای زخم هستند در صورتی که برای وارد شدن لوله کانولا به داخل بافت چربی تنها یک شکاف بسیار ریز ایجاد می شود که به مرور زمان از بین می رود و جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر پاکدین

پاسخ

سه × 3 =