لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک مناسب افرادی است که تمام راههای لاغری از جمله رژیم غذایی و فعالیتهای ورزشی را امتحان کرده‌اند و به نتیجه‌ی دلخواه نرسیده‌اند و تنها راه چاره باقیمانده برای آنها استفاده از دستگاه‌های مختلف لاغری مثل لیپوماتیک است. این روش را سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تأیید کرده است.

لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک

امروزه انسان به دنبال راحت‌ترین روشها برای لاغری است و به همین دلیل از این روش استقبال چشمگیری به عمل آمد علی الخصوص که این روش در یک جلسه قابل انجام است. در این مقاله تلاش ما بر این است که اطلاعات افراد را راجع به این دستگاه و روش انجام لاغری موضعی با آن تکمیل نماییم. اخیراً تبلیغات زیادی در این زمینه ارائه می‌شوند.
لیپوماتیک از روشهای تهاجمی برای لاغری است. طی این سالها، دستگاههای متفاوتی در این جهت ساخته شدند که هر کدام تعدادی نقاط ضعف داشتند و به همین دلیل بعد از مدتی یک روش دیگر جایگزین روش قبل شد. هم اکنون لیپوماتیک از پرطرفدارترین روشهای لاغری محسوب می‌شود که در تبلیغات آن‌را پیکرتراشی یا لیپوساکشن بدون درد می‌نامند. به عبارتی این روش همان لیپوساکشن پیشرفته است.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یک روش لاغری موضعی برای استخراج چربی‌های تجمع یافته در برخی نقاط بدن مثل ران‌ها، باسن و … است. لیپوساکشن نیز مانند لیپوماتیک برای زمانی مناسب است که فرد دیگر هیچ راه چاره‌ای برایش نمانده باشد. لیپوساکشن در عین مزایای بسیاری که دارد، خطراتی را نیز به همراه دارد، به عنوان نمونه همین موضوع که برای ساکشن باید بیمار را بیهوش کرد. خطر دیگر احتمال آمبولی بعد از آن است. فردی که لیپوساکشن انجام می‌دهد باید به این نکته توجه کند که در ساکشن تنها مقدار اندکی از چربی را می‌توان از بدن او خارج کرد و بعد از عمل باید رژیم غذایی و ورزش را رعایت کند تا به وضعیت قبلی برنگردد.

عملکرد دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک یک دسته به نام کانولا دارد که میله‌ای به آن متصل است. این دسته به دستگاه متصل است که به وسیله‌ی آن و جریان فشار هوا که توسط دستگاه ایجاد می‌شود، متخصص با ایجاد حرکات مکانیکی، چربی‌ها را خرد می‌کند و آنها را به امولسیونی تبدیل می‌کند، سپس با دستگاه مکش چربی‌ها را از بدن استخراج می‌کند.

مزایای روش لیپوماتیک

یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک این است که به علت حرکات مکانیکی و عدم آسیب رساندن به سلولهای چربی، بعد از عمل امکان تزریق این چربی‌های طبیعی به صورت، سینه، باسن و … وجود دارد. از دیگر مزایای این روش که آنرا از سایر روشها متمایز می‌کند، ایمنی آن است زیرا دسته‌ی این دستگاه که کانولا نام دارد دارای حسگرهایی است که به اعصاب، ماهیچه‌ها و عروق خونی صدمه نمی‌زند. همچنین این مزیت نیز ناگفته نماند که در روش لیپوساکشن سابق، احتمال آمبولی وجود داشت ولی در این روش احتمال آمبولی تقریباً صفر است. از دیگر ویژگیهای لیپوماتیک این است که بلافاصله بعد از این عمل می‌توان به زندگی روزمره برگشت.

سایر خدمات دکتر امیر پاکدین

لیفت سینه

پروتز سینه

جراحی بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت

پاسخ

12 − 6 =