مزایا و معایب پروتز سینه

مزایا و معایب پروتز سینه

این جراحی با هدف افزایش حجم سینه انجام می‌شود. کاهش حجم سینه در اثر زایمان یا کاهش وزن اتفاق می‌افتد. از پرکاربردترین و به روز ترین عملهای بزرگ کردن سینه، جراحی پروتز سینه است. یکی از دلایل محبوبیت این جراحی ایمن بودن آن است. افرادی که از سایز سینه‌هایشان راضی نیستند می‌توانند با انجام این جراحی ایراد ظاهری بدن خود را رفع کنند.

مزایای پروتز سینه

• افزایش برجستگی سینه
• افزایش جذابیت ظاهری
• افزایش اعتماد به نفس
• بهبود تناسب اندام
• درمان نقص به وجود آمده در اثر ماستوکتومی (برداشتن سینه) یا آسیب دیدگی

مزایا و معایب پروتز سینه

معایب پروتز سینه

بعد از انجام جراحی پروتز سینه دو گروه عوارض احتمال دارد به وجود بیاید، عوارض احتمالی که بعد از تمام جراحی‌ها ایجاد می‌شود مثل عوارض بیهوشی و عفونت محل زخم و عوارض احتمالی که فقط بعد از پروتز سینه امکان دارد بروز کند مثل عفونت پروتز، به طور کلی احتمال روی دادن این عوارض بعد از جراحی پروتز سینه خیلی کم است. از دیگر عوارض اختصاصی که احتمال دارد پس از جراحی به وجود بیاید عارضه‌ی ایجاد کپسول دور پروتز است، دلیل وقوع این کپسول بدین شرح است که بعضی اوقات پس از مدتی که از جراحی پروتز سینه می‌گذرد، سیستم ایمنی بدن پروتز سینه را به عنوان یک جسم خارجی تشخیص می‌دهد و به همین دلیل به آن حمله می‌کند که این موضوع موجب تشکیل کپسول در پیرامون پروتز سینه می‌شود و یک ظاهر نازیبا در بافت سینه به وجود می‌آورد که اگر این مشکل پیش بیاید تنها راه چاره‌ی آن ترمیم پروتز سینه است. همچنین گاهی احتمال پارگی پروتز سینه بعد از جراحی وجود دارد که در اثر وارد شدن فشار شدید به سینه‌ها رخ می‌دهد و در صورت مواجهه با آن باید جراحی مجدد و ترمیم پروتز سینه انجام شود.

مراقبت‌های بعد از پروتز سینه

اگر بعد از پروتز سینه مراقبت‌های لازم انجام شوند از خطر بروز عوارض کم می‌شود. یکی از مهمترین نکاتی که بعد از پروتز سینه باید رعایت شود، قطع مصرف داروهایی است که خطر خونریزی را افزایش می‌دهد. دکتر امیر پاکدین پیش از جراحی پروتز سینه در جلسه‌ی مشاوره تمام اطلاعات را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد و در مورد منع مصرف داروهایی که روی انعقاد خون تأثیر منفی دارند هم به فرد توضیح می‌دهند. دکتر جانب احتیاط را رعایت می‌فرمایند و به دلیل احتمال بروز عفونت پروتز سینه پس از جراحی که البته خیلی نادر است، آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند که در صورت لزوم به صورت منظم مصرف شود.

سایر خدمات دکتر امیر پاکدین

لیفت سینه

پروتز سینه

جراحی بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پاکدین

پاسخ

شش + 16 =